7876 8672 - Denne side er et produktkatalog og linker til shops med produkterne [email protected]
Vælg en side

Flere internet outlets yder på nuværende tidspunkt et bredt udvalg af leveringsmodeller. Den mest populære er for øjeblikket pakkeshops, og så skal du blot gå forbi efter din nyindkøbte vare den dag der passer dig. Metoden er altså ultra ligetil, samt ofte ydermere den mest prisbevidste leveringsmanér.

Du burde også vælge at vælge at få udbragt hjem til hvor du bor eller ud til din arbejdsplads. Den viser sig en gang i mellem en kende mere omkostningsfuld, men omvendt ekstremt enkel. Den mest betalelige fragtmulighed vil dog utvivlsomt være at du selv henter varerne, men det er betinget af at du er i kort afstand af online forretningens hjemsted.

Leveringshastigheden kan i nogle tilfælde være virkelig relevant forudsat du står og skal bruge dine nye produkter lige om lidt, og derfor er det sandelig vigtigt at vi ser nærmere på det anslåede leveringstidspunkt på den respektive vare.

Størstedelen af e-forretninger annoncerer levering på næste hverdag på deres primære produkter, hvilket er betinget af at bestillingen placeres tidligere end et fast tidspunkt, med hensynstagen til at de garanteret kan nå at få de nye varer ekspederet inden personalet har fri.

Ret så ligetil for almindelige dødelige at sammenligne priser

Det er jo ultra uproblematisk for forbrugerne at sammenligne priser (via fx PriceRunner) i blandt forskellige e-firmaer og derfor har masser af internet shops været tvunget til at formindske priserne på en række af deres varer – til juniorer, men også til mænd og kvinder – enormt, og endda nogle gange byde på fragt uden beregning.

Til gengæld kan det imidlertid blive gunstigt at tjekke forskellige e-shops efter rabat forinden du køber, så man er på den sikre side med at skaffe sig den billigste pris.

Generelt tilråder vi kortbetalinger eller mobilbetaling. Som alternativ bør du vælge en afdragsløsning som eksempelvis ViaBill, hvis du har i sinde at honorere betalingen senere.

Kig om internet forretningen er medlem af e-mærke ordningen

Inden folk bestiller i en internet webshop kunne man altid skimme webbutikkens handelsaftale, men det er uden tvivl ikke særlig interessant.

Et andet alternativ kan være at kontrollere om e-firmaet er støttet af e-mærket, fordi det burde være en indikation om at internet forretningen overholder de opstillede regler, udover at internet forhandleren hyppigt tilses af fagmænd der er meget bekendte med de gældende regulativer. Desuden giver det dig genvej til assistance, når du udsættes for besvær med din shopping.

Indkøb via nettet bliver ved med at vokse

Trustpilot indebærer sådan set relevante muligheder for at bese ret mange eksisterende køberes meninger og på grund af dette er det anbefalelsesværdigt, at du iagttager online butikkens omtaler forud for at du køber.

Facebook byder på ydermere de facto fantastiske genveje til at få kendskab til webbutikkens kundetilfredshed. Her ser vi mange webbutikker som giver folk mulighed for at give en vurdering af deres køb, hvilket desuden kan benyttes til at danne dig et indtryk af kundetilfredsheden.

Websitet er reklamefinansieret. Vi har et fast samarbejde med utallige internet butikker hvor vi præsenterer firmaernes varer, og tager imod godtgørelse hvis vores besøgende realiserer en bestilling.

Anvisninger angående varer og online shops ajourføres fra tid til anden, men det er umuligt for os at give garantier imod forandringer der måtte være udført siden seneste opdatering af de anvendte oplysninger.