7876 8672 - Denne side er et produktkatalog og linker til shops med produkterne [email protected]
Vælg en side

Masser af internet foretagender giver i vore dage et hav af forskellige metoder til levering. Den mest populære er nu om dage levering til et afhentningssted, fordi du så nemt kan hente de bestilte produkter når det passer dig bedst. Fragtmetoden er nemlig ualmindeligt let, samt mange gange ydermere den mest prisbevidste fragtmulighed.

Fragtperioden kan vise sig at være ualmindeligt væsentlig når man mangler dine nye produkter lige om lidt, og derfor er det ret på sin plads at man efterser den anslåede leveringsdato for den respektive vare.

En stor portion e-handler lover 1 hverdags levering på mange produkter, som trods alt er regnet ud fra at du når at bestille forinden et besluttet tidspunkt, så de har mulighed for at nå at få pakken pakket forinden logistikmedarbejderne holder fyraften.

Nogle internet forhandlere byder på fragt uden betaling, men ofte er det forudsat at du aftager for en konkret pris. Derudover burde du udse dig den billigste fragtmetode, der gerne – ligegyldigt om du bor i Silkeborg, Frederiksværk eller Vojens – vil blive at få bragt dine varer til et udleveringssted.

Kigges til af eksperter som behersker reglerne

Det har vist sig at være i høj grad smart for almindelige mennesker at finde frem til de bedste priser på flere online webshops hos rdx.dk og af den grund har mange forhandlere på nettet været nødt til at stampe priserne på produkterne – til drenge og piger, og desuden også til kvinder og mænd – kolossalt, og endda nogle gange sikre levering uden beregning.

Det kan dog alligevel være udbytterigt at tjekke visse shops på nettet efter tilbud før du placerer ordren, således at du er tryg ved at antage den laveste pris.

Du må bare være klar over, at såfremt en webshop reklamerer produkter til en pris der anses for overordentlig billig, bør det undertiden være et fingerpeg om en falsk netshop. Køb med kort er heldigvis indbefattet af et regulativ, der forsvarer dig imod falske internet foretagender.

Vi slår generelt et slag for køb med kort eller betalinger med mobilen. Som et alternativ bør du bruge en afbetalingsordning som fx ViaBill, når du ønsker at dække betalingen i flere bidder.

Før nogen bestiller på en internet shop kunne man på en vis måde gennemgå virksomhedens handelsbetingelser, dog er det mange gange ikke særlig interessant.

En nemmere løsning kan være at granske om internet selskabet er e-mærket, da det burde være en angivelse af at e-handlen anerkender de officielle danske regler, udover at internet shoppen jævnligt kigges til af fagfolk der har megen viden om bestemmelserne på området. Dette er desuden en god lejlighed til en hjælpende hånd, såfremt du skulle få besvær i processen med dit køb.

Tilsvarende rekommanderer vi at køberen er obs på de elementære betingelser der kan have indvirkning på købet, f.eks. hvilken ombytningsrettighed internet firmaet anvender. I relation til det er det ydermere relevant, at man når som helst beholder ens kvittering, således man i fremtiden vil kunne eftervise handlen, uden hensyn til om man skal købe gave til en kvinde eller mand.

Trustpilot forærer dig stort set tiltalende muligheder

Trustpilot genererer regulære nyttige chancer for at efterforske diverse nuværende forbrugeres oplevelser og af den grund er det klogt, at du læser e-shoppens anmeldelser forinden du køber.

Facebook forærer dig for øvrigt relativt ærlige muligheder for at få et kig ind i e-forretningens pålidelighed. Tilmed ser vi endda butikker på nettet hvor folk kan afgive en anmeldelse af virksomhedens service, hvilket ydermere må drages fordel af til at vurdere tilfredsheden hos kunderne.

Websitet er reklamefinansieret. Vi har samarbejder med flere forretninger på nettet idet vi formidler forretningernes produkter, og indkasserer betaling når de personer vi sender videre udfører et køb.

Orientering omkring tilbud og online varehuse værnes om fra tid til anden, men der tages ikke ansvar for modifikationer der eventuelt er udført siden vi senest opdaterede de viste informationer.