7876 8672 - Denne side er et produktkatalog og linker til shops med produkterne [email protected]
Vælg en side

En lang række internet foretagender yder i dag flere leveringsmidler. Det mest almindelige er i dag at få leveret til et udleveringssted, fordi det så er super fleksibelt for dig at kunne hente de købte produkter når det passer ind i din hverdag. Fragtformen er jo temmelig simpel, og oftest endda den mest prisbevidste fragtmetode.

Masser af online forhandlere lover levering på næstkommende hverdag på en række produkter, men vær opmærksom på at det er afhængig af at ordren gennemføres forinden et givent tidspunkt, med hensynstagen til at de kan nå at få ordren på posthuset forinden lagermedarbejderne drager hjemad.

En hel del netshops frembyder gebyrfri levering, men i reglen er det påkrævet at man bestiller for en konkret sum. I øvrigt skulle du gribe den billigste fragtform, hvilket typisk – ligegyldigt om du opholder sig nær Randers, Hjørring eller Skagen – er at få fragtfirmaet til at bringe bestillingen til et afhentningssted.

En indikation om at e-forhandleren adlyder de officielle danske regler

Det er i dag super hensigtsmæssigt for købere at søge sig frem til priser fra flere netbutikker og af den grund har adskillige online selskaber været tvunget til at nedsætte salgspriserne på mange af deres varer – til drenge og piger, og samtidig også til voksne – markant, og endda nogle gange frembyde portofri fragt.

Derfor kan det trods alt være smart at prøve et par forskellige outlets på nettet efter rabat før du gennemfører din handel, således at du er usvigeligt sikker på at skaffe sig den prisbilligste pris.

Generelt foreslår vi køb med betalingskort eller MobilePay. Som en alternativ mulighed kunne du udnytte et tilbud som for eksempel ViaBill, forudsat du efterspørger at dække betalingen senere.

Tjek om netshoppen er e-mærket medlem

Forinden folk shopper hos en internet forhandler kunne de uden tvivl skimme netbutikkens forretningsbetingelser, dog er det normalt ikke særlig morsomt.

En anden løsning kan være at kontrollere om online butikken er e-mærke godkendt, siden det ofte er en garanti for at online virksomheden respekterer de danske regler, samt at netshoppen løbende tilses af jurister som er inde i vilkårene på området. Dette er desuden en god chance for at blive hjulpet, ifald du møder besvær i processen med dit indkøb.

Den mest letkøbte leveringsudgave

Trustpilot indebærer fuldkommen pålidelige løsninger til at analysere ganske mange forhenværende brugeres tanker og herved støtter vi, at du kigger på netbutikkens omtaler før du shopper.

Facebook tilbyder dig lige så vel forholdsvis strålende muligheder for at få indsigt i online webshoppens kundetilfredshed. Her ses nogle e-forretninger som giver folk mulighed for at ytre en vurdering af deres købsoplevelse, som tilmed bør tages i brug til at fornemme tidligere kunders oplevelser.

Anvisninger om varer og internet outlets værnes om hyppigt, men vi kan desværre ikke garantere imod ændringer der kan være implementeret siden nyligste opdatering af sidens oplysninger.